• Realizacja programu pt. „Szkoła jest Smart”

• Zakończyła się w naszej szkole realizacja programu pt. „Szkoła jest Smart”.Szkole został udostępniony zestaw gier i łamigłówek Smart Games.Celem tego programu jest wyposażenie nauczycieli w narzędzia, dzięki którym w dobie dynamicznie rozwijającej się technologii, będą oni mogli zwiększyć atrakcyjność procesu dydaktycznego i zaszczepić w uczniach ciekawość świata.Zgodnie z naturalnymi predyspozycjami dzieci do nauki przez zabawę zestaw gier został w szczególności skierowany do uczniów z klas młodszych. Podczas zajęć uczniowie mieli czas na zapoznanie się z pakietem gier, jak też mogli dzięki nim poćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, rozwijać orientację przestrzenną, intuicję, wyobraźnię czy inne różnorodne umiejętności matematyczne i informatyczne.Gry były też doskonałym sposobem na doskonalenie u dzieci umiejętności skupienia, koncentracji oraz rozwijania kompetencji społecznych i umiejętności pracy zespołowej. Jak się okazało program cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem i pochłoną ich uwagę na długi czas, zmuszając jednocześnie do wysiłku umysłowego w sposób angażujący różne zmysły.Gry i łamigłówki dostarczyły przede wszystkim wiele radości i dobrej zabawy.