• Wycieczka do Muzeum Czekolady w Poznaniu

• W czwartek 15 grudnia uczniowie klas IV, V, VI, VII oraz VIII wyruszyli na wycieczkę do Poznania gdzie odwiedzili Muzeum Czekolady. Uczniowie wzięli udział w warsztatach , gdzie stworzyli  świąteczne czekolady. Degustacja czekolady sprawiła, że radości było co niemiara. Na zakończenie warsztatów każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom . To był słodki czekoladowy dzień.

• Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

• Dnia 14 grudnia w Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej w kategorii chłopców starszych. Naszą szkołę godnie reprezentowali chłopcy w składzie: Paweł Stolarek, Jakub Brudło, Jakub Rozwadowski, Nikodem Kubiak, Jeremi Napierała oraz Daniel Kasprzak.

• Spotkanie z pilotem - Grupa Akrobacyjna Żelazny

• Dziś w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie z pilotem p. Krzysztofem z Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny która stacjonuje na tutejszym lotnisku. Pilot jako wysłannik Św.Mikolaja przyniósł Wielkiego Pluszowego Misia oraz dla każdego dziecka małą niespodziankę w formie breloczka. Dzieci były pod wrażeniem opowiadania ciekawostek o pracy pilota, zadawały mnóstwo pytań. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i miłą niespodziankę i do zobaczenia wiosną na lotnisku.

• Turniej Mikołajkowy

• 6 grudnia  2022 roku  uczniowie klas  0 -llI uczestniczyli  w Turnieju  Mikolajkowym. Ta lubiana  i wyczekiwana  przez dzieci  impreza  została  zorganizowana przez  panią  Hannę  Tatule  i Agate  Kucharzewska.  Dzieci chętnie brały  udział  w  zaciętej  rywalizacji  oraz  rozwijały  sprawność  ruchową. Mikolajkowe potyczki odbywały  się w przemilej  świątecznej  atmosferze.  Na koniec imprezy  dzieci  otrzymały  słodkie upominki  ufundowane  przez  Radę  Rodziców.

• Klasa V - pieczenie pierników oraz Mikołajki

• Dnia 5 grudnia uczniowie klasy V wraz z pomocą Pani Violetty Wieczorek upiekli oraz ozdobili przepyszne pierniki. Pracy było sporo ale efekty przepiękne i smaczne.

Natomiast 6 grudnia do klasy V zawitał Mikołaj i obdarował słodkościami uczniów. Tego też dnia uczniowie wspólnie  ubrali klasową choinkę.

• 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariusze działający w naszej szkole przygotowali dla koleżanek i kolegów słodką niespodziankę. Natomiast uczennice klasy ósmej Magdalena Herzog i Magdalena Pawlak przeprowadziły warsztaty plastyczne w klasie III.

• XI Grodziski Konkurs Ortograficzny

• We wtorek, 29 listopada odbył się  XI Grodziski Powiatowy Konkurs Ortograficzny - organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.Miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrodę i wyróżnienie:Wiktor Staniek, kl.VIII zajął III miejsce, a Nina Wojtkowiak (kl. VI)otrzymała wyróżnienie.

• Fotorelacja z wycieczki do Wrocławia

Wycieczka odbyła się 2 grudnia 2022r. Uczniowie klasy 5 oraz 8 razem z opiekunami podróżowali pociągiem. Wrażeń i atrakcji było sporo:

* jarmark bożonarodzeniowy,* wystawa filmowa w muzeum MovieGate,* laboratorium iluzji,* pokaz szalonego naukowca Pana Szymona.

• ZBIÓRKA DARÓW DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA "DROGA" W WOLSZTYNIE

W dniach 1. 12 - 20. 12 (wtorek) jak co roku jest organizowana zbiórka darów do pobliskiego Domu Dziecka
            w Wolsztynie.

Co zbieramy?- płatki śniadaniowe,- dżemy oraz kremy czekoladowe,- słodycze oraz owoce w puszkach.

Dary można zostawić u pana Woźnego

POMAGAJ RAZEM Z NAMI!