• PASOWANIE NA UCZNIA

•  W czwartek 27 października 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie do grona społeczności uczniowskiej przyjęto nowych uczniów. Pierwszoklasiści wraz z drugoklasistami  zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalno -taneczne.Po programie artystycznym wspólnie z rodzicami złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Małgorzata Wróbel symbolicznym ołówkiem pasowała każdego ucznia i pogratulowała dzieciom wspaniałego występu. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz książki. W uroczystości wzięli udział następujący goście:  Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Sołtys Kąkolewa Bronisław Herzog, Przedstawicielka Rady Rodziców Agnieszka Wójcik , Przewodnicząca KGW w Kąkolewie Barbara Adamczak, Grono Pedagogiczne,  Samorząd Uczniowski, uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Goście złożyli życzenia i obdarowali pierwszoklasistów upominkami.

• Pierwsza lektura za Nami - klasa II

• Pierwsza lektura za Nami. Uczniowie z chęcią uzupełniali karty pracy, które miały za zadanie sprawdzenia wiadomości małych czytelników. Każdy uczeń wykazał się dużą znajomością lektury i z uśmiechem opowiadał o przygodach kota o słodkim imieniu "Cukierek". Na koniec omawiania lektury, każdy uczeń otrzymał dyplom wzorowego czytelnika.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2022r. W Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wraz z opiekunami p. Anetą Ratajczak-Fórnaniak i p. Dorotą Sobkowiak  przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły apel oraz przedstawienie w którym  udział wzięły nawet panie. Przedstawienie wywołało uśmiech i łzy szczęścia na twarzach nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz uczniów. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

• Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Dnia 7 października 2022 roku w naszej szkole odbył  się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rozwieszali zrobione przez siebie plakaty z tabliczką mnożenia na korytarzach szkoły. W ten sposób nasi uczniowie i osoby odwiedzające szkołę utrwalą sobie te ważne działania :)

• Naukowa wycieczka do Poznania.

• Ostatni piątek września 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Tego dnia miała miejsce poznańska Noc Naukowców 2022 – jedyna taka noc w Europie. Noc Naukowców to inicjatywa poznańskich uczelni wyższych, w tym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który w tym roku szkolnym gościł również uczniów naszej szkoły.Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich. Każdy uczestnik imprezy może się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Również uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć jak wygląda praca naukowców uczestnicząc w zajęciach na różnych wydziałach: biologii, chemii, historii, czy na wydziale dziennikarstwa. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem brali udział  warsztatach, zajęciach naukowych oraz wykładach.Zapraszamy do galerii zdjęć, na których można zobaczyć radość i zaciekawienie naszych młodych naukowców!