• XII Gminny Konkurs Ortograficzny klas II i III

• W czwartek 23 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie odbył się  XII Gminny Konkurs Ortograficzny klas II i III.  W konkursie brało udział 14 najlepszych uczestników
            z pięciu szkół gminy Grodzisk Wielkopolski. Uczestników wraz z opiekunami powitał pan Dominik Wróblewski. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy napisali dyktando z różnymi trudnościami ortograficznymi. Po krótkiej przerwie nastąpił drugi etap, w którym należało rozwiązać test składający się z zagadek, rebusów oraz tekstów z lukami. Po zakończeniu testu dzieci skorzystały
            z poczęstunku.  W tym czasie Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli poszczególnych szkół sprawdzała prace uczestników konkursu.

Wyniki:

I miejsce – Aleksandra Śron, SzkołaPodstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim,

II miejsce – Sara Miś, Szkoła Podstawowa nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim,

III miejsce – Marta Jarosz, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim,

Wyróżnienia:

Emilia Błażejczak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim,

Jakub Kaczmarek, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim,

Alan Korbik, Szkoła Podstawowa w Słocinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego pan Piotr Hojan oraz pani dyrektor Małgorzata Wróbel. Konkurs został przygotowany przez panie: Agatę Kucharzewską  i Hannę Tatulę.

• Szkolny Dzień Matematyki

• W poniedziałek 14 marca 2023r.  w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI pod hasłem „Matematyka,  to jest kosmos ”.

Marzec - miesiącem MATEMATYKI.W zmaganiach matematycznych w naszej szkole wzięli udział uczniowie klas I-VIII.Wszystkie klasy z dużym zaangażowaniem wykonały przydzielone im zadania, np.: plakaty matematyczne, układanie tangramów, tabliczka mnożenia na czas, rebusy matematyczne.Święto Matematyki kierowane było dla wszystkich,  nawet tych, których  matematyka nie jest mocną stroną. Zadania nie wymagały specjalnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy.Dzień Matematyki stworzono po to, aby pokazać, że lekcje mogą być ciekawe i „bez nudy”.

• LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

• UWAGA RODZICE
             LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH
             W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
            NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Informujemy, że dnia 7 marca zostały wywieszone na drzwiach wejściowych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do powyższych placówek. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również w programie Nabór do przedszkola, po zalogowaniu się w witrynie kandydata (pozycja Aktualności w bocznym menu).

Ponadto informujemy, że w dniach od 20.03.2023 r. do 24.03.2023 r. będzie możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca w przedszkolu w postępowaniu uzupełniającym.