• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

• Dnia 20 listopada w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Kto tabliczkę mnożenia zna, ten sobie radę w życiu da!”. Tymi słowami rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Wielu ludzi bez wahania zalicza tabliczkę mnożenia do kanonu wiedzy szkolnej. Kto raz się jej nauczy, ten nie prędko ją zapomni. Jest to najczęściej ćwiczony i sprawdzany fragment matematyki. Pozostaje z nami najdłużej także dlatego, że jest nieustannie przywoływany i wykorzystywany choćby podczas codziennych zakupów.

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia  idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie matematyki.

Wszyscy uczniowie otrzymali medale i tytuł ,, Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

• Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada w przeddzień Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wraź swoimi paniami świętowali Dzień Misia. Były tańce , zabawy ,konkurencje sportowe , karmienie Misia, degustacja miodu i jagód a na zakończenie wspólne odśpiewanie Sto lat i tort!!!! Dziękujemy za organizację i przygotowanie słodkości naszej wspaniałej Radzie Rodziców!!

• Prelekcja z policjantem

• 23 listopada goscilismy w naszej szkole policjanta, który przeprowadził   prelekcje na temat cyberprzemocy , uzaleznien i bezpieczeństwa dla najmłodszych.Bardzo serdecznie dziękujemy panu sierżantowi Trzcińskiemu

• Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej dziewcząt

• Dnia 21 listopada w SP4 odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży. Nasze dziewczyny zajęły IV miejsce w składzie : Klaudia Kaczmarek, Wiktoria Finc , Lara Skotarek, Nina Wojtkowiak , Aleksandra Dominiak oraz Joanna Herzog.

• Wyróżnienie dla Zofii Nolki

• Dnia 17.11.2023r. Burmistrz Grodziska Wlkp. wręczał naszej Zofii Nolce nagrodę wyróżniającą w kampanii " Zachowaj Trzeźwy Umysl" Gratulujemy Zosiu!

• Dzień Tolerancji

• Szanujemy cudze uczucia i poglądy, nawet jeśli są całkowicie odmienne od naszych. 16 listopada w naszej szkole uczniowie częstowali każdego miłym słowem. Towarzyszyło nam  zrozumienie i empatia. W skrzynce tolerancji znajdowały się cenne i wartościowe słowa.

• Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• Dnia 14.11.2023r. po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Bardzo dobry występ zaliczyli reprezentanci naszej szkoły. Dziewczęta w składzie Wiktoria Finc oraz Aleksandra Dominiak  zajęły III miejsce .Drużyna chłopców w składzie Paweł Stolarek oraz Krystian Staniek zajęła IV miejsce w turnieju.

Serdecznie Gratulujemy :-)

• Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym

• Dnia 13.11.2023r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta w składzie Amanda Kawecka oraz Klaudia Kaczmarek

Chłopcy w składzie Roman Kandulski oraz Aleksander Koza.

• Podsumowanie konkursu "Ramie w ramie.. ze ZDROWIEM PSYCHICZNYM"

• W naszej szkole odbył się konkurs "Ramie w ramie.. ze ZDROWIEM PSYCHICZNYM" z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z tematem profilaktyki zdrowia psychicznego.
            1 miejsce Amelia Berezowska

2 miejsce Zofia Tic

3 miejsce Zofia Kubiak

Wyróżnienie dla Niny Wojtkowiak.

W konkursie wzięło udział 13 uczennic.

• Dzień postaci z bajek

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, 8 listopada w filii publiczno-szkolnej w Kąkolewie odbył się apel, na którym odbył się konkurs na "Najlepsze przebranie". Udział w nim wzięli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. Powstały dwie komisje, jedna składająca się z 3 dzieci oraz druga składająca się z 3 dorosłych. Za najlepsze przebranie wśród dzieci nagrodzeni zostali: Franciszek Sternal z klasy II (Kot w butach), Filip Skrzypczak z klasy III(Piotruś Pan) oraz Oddział przedszkolny, gdzie przebrali się wszystkie dzieci. Wyróżniony został Wojciech Borowski z klasy VIII(Kowboj). Wśród dorosłych zwyciężyła pani Karolina Bartkowiak-Glinka, przebrana za Pippi.Dziękujemy za takie zainteresowanie i zaangażowanie w świętowanie tego dnia.

• Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Szachach

• W dniu 3.11.2023r. w Grąblewie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Gminy w Szachach . Nasza drużyna w igrzyskach młodzieży zajęła II miejsce, natomiast w igrzyskach dzieci V miejsce.  Gratulujemy :-)

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Berezowska, Julia Stanek, Wiktoria Finc, Roman Kandulski, Hubert Hołoga, Karol Kubiak, Aleksander Koza, Wojciech Borowski oraz Paweł Stolarek.

• "Maraton Filmowy"

• 27.10.2023 r. w naszej szkole odbył się "Maraton Filmowy" to nie była noc tylko projekcji filmowych, ale wspólnych zabaw i długich rozmów.Był to świetny moment na wspólną integrację nawet naszych rodzicow, pedagoga i nauczycieli. Podczas prelekcji omówione zostały wazne tematy.

• Przyroda w klasie 4

• Przyroda w klasie 4 :-) Tym razem obiektem naszych zainteresowań była cebula. Wykonaliśmy preparaty i oglądaliśmy fascynujący „świat” komórki roślinnej pod mikroskopem.