• Dzień Patrona - Andrzej Grubba

• Sukces w życiu nie polega na tym, że zawsze zwyciężamy, lecz na tym, że nigdy się nie poddajemy. Z takim przesłaniem obchodziliśmy dnia 15.02.2023r., w naszej szkole Dzień Patrona. Andrzej Grubba to doskonaly przykład człowieka walczącego. Jest uważany za najlepszego polskiego tenisistę stołowego. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imie Andrzeja Grubby. Z tej okazji odbył się konkurs sportowy w tenisie stołowym. Zwyciężyli w nim i tytuł mistrza szkoły zdobyli:  Antonina Kaczmarek klasa III, Roman Kandulski klasa III oraz Marcjanna Dzięcioł klasa VIII, Jakub Brudło klasa VIII.Następnym konkursem dla najmłodszych klas I- III i przedszkola było namalowanie wizerunku naszego patrona. Klasy IV- VIII wykazały się wiedzą biograficzna na temat naszego Patrona. Przedstawiciele klas od IV- VIII zaprezentowali ciekawostki na temat Andrzeja Grubby. Za wiekie zaangażowanie wszyscy otrzymali drobny poczęstunek.

• IV Gminny Konkurs Biologiczno -Chemiczny pt. "Woda-substancja o niezwykłych właściwościach"

• 11 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Gminny Konkurs Biologiczno -Chemiczny pt. "Woda-substancja o niezwykłych właściwościach", w którym uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat budowy i właściwości wody, jej roli w życiu organizmów, a także zmierzyć się z zadaniami problemowymi z zakresu chemii. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy 8:Mikołaj WójcikWiktor StaniekJakub RozwadowskiMimo,że nie udało się zdobyć podium, nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wykazali się  sporą wiedzą zarówno z zakresu biologii, jak i chemii. Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki z rąk Pana Burmistrza.

• Karol Kubiak został finalistą ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstalLogik.

• Miło nam poinformować o sukcesie ucznia klasy V naszej szkoły - Karola Kubiaka, który został finalistą ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstalLogik.

Karol uzyskał najwyższy wynik w gminie Grodzisk Wielkopolski.

Przedstawiciel Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby zmagał się z bardzo trudnymi zadaniami i poradził sobie doskonale. Serdecznie gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się również programowaniem. Zadania konkursowe były podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży.

Opiekunem konkursu był Sławomir Sikorski.

• Dzień Ziemi

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się apele o tematyce proekologicznej. Uczniowie w ciekawy oraz zabawny sposób opowiedzieli jak należy dbać o środowisko przyrodnicze. Podsumowaniem apelu był konkurs z nagrodami. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania dotyczące segregacji odpadów, recyklingu, zanieczyszczenia i ochrony przyrody.